Polish (PL)
English (en-GB)
Polish (PL)

Myanmar, znana również jako Birma to górzysto-równinny kraj południowo-wschodniej Azji. Na wschodzie graniczy z Tajlandią i Laosem, na północy z Chinami i Indiami, na zachodzie    z Bangladeszem i Zatoką Bengalską zaś na południu z Morzem Andamańskim. Oferuje niesamowicie wiele atrakcji - wyjątkową architekturę z milionami buddyjskich pagód, dziewicze góry i wspaniałe plaże. Nazwa „Burma” była używana oficjalnie w czasach kolonialnych, jako nazwa angielskiej kolonii, natomiast naród birmański używał nazwy „Myanma” („Kraj silnych jeźdźców”).   

 

Wielka Brytania kolonizowała Myanmar przez prawie sto lat. Początek wpływów brytyjskich datuje się na rok 1826, po przegranej przez Myanmar pierwszej wojnie brytyjsko-birmańskiej.  Do chwili obecnej funkcjonuje tam częściowo prawo Brytyjskie a język angielski jest niemal  drugim oficjalnym językiem. Z tego powodu Birmańczycy znają dobrze język angielski oraz europejskie obyczaje.

Więcej o historii Myanmar poczytacie tutaj.

Birmańczycy

Birmańczycy są  bardzo przyjaźni a buddyjska religia wyznacza ich tryb życia. Turyści kochają Myanmar z powodu najsympatyczniejszych ludzi na świecie, dla których uśmiech  jest ważniejszy jest od pieniędzy. Ponadto Birmańczycy są uczciwi i  pracowici.